Mieszkania

visitting apartments Wrocław

Dzisiaj chciałabym opisać mieszkanie, które znajduje się w jednej z wrocławskich kamienic. Mieszkanie to posiada dwie sypialnie z elementami rustykalnymi, skandynawskimi oraz klasycznymi. Jest ono zlepkiem stylów, co sprawia, że jest niebanalnym miejscem. Apartament jest dostępny dla 4 osób. Są w nim: korytarz, kuchnia, łazienka i wspomniane wcześniej  2 sypialnie. Podłoga jest wyłożona drewnianym parkietem.

Gdy tylko ujrzałam to mieszkanie, nabrałam przekonania, że urządziła je osoba, zajmującą się tym na co dzień. Nie myliłam się! Właściciel ma niesamowitą osobowość. Poznałam bliżej jego historię… Otóż już na studiach pracował w biurze architektonicznym, jednakże ta praca nie spełniała jego oczekiwań, ponieważ za mało było w niej styczności z projektowaniem. Postanowił więc postawić wszystko na jedną kartę i założył własną działalność – zaczął projektować meble
i wnętrza. To dawało mu poczucie samorealizacji. Miał wtedy kontrolę nad wyborem koloru, materiałów i dodatków do wnętrza. To spowodowało również, że zapragnął więcej. Zaprojektował pierwsze mieszkanie, które cieszyło się dużym powodzeniem. W tym samym czasie poznał swoją obecną partnerkę – Gosię, która także projektowała. Nic piękniejszego niż tworzyć związek łączący te samą pasję. Wspólna przygoda związana z projektowaniem daje im mnóstwo satysfakcji. Wymyślanie idealnej aranżacji, dobieranie koloru obić meblom, kwiatów czy nawet tak prozaicznych przedmiotów jak czajnik elektryczny, sprawia im mnóstwo frajdy i radości.

Sypialnia Nr 1.

Bardzo polubiłam to wnętrze. Właśnie je wybraliśmy jako miejsce odpoczynku i regeneracji, ponieważ najbardziej nas zachwyciło. Za co? Za niepowtarzalny klimat. Cegła na ścianie idealnie współgra z kolorami. Mało jest wnętrz z użyciem różnorakich kolorów. Bardzo często jest tak, że ludzie obawiają się dodać mocny kolor w swoim wnętrzu. Obecnie dominują kolory bieli, szarości, czerni. W tym apartamencie króluje cała paleta kolorów.

Drewniane łóżko (naprawdę bardzo wygodne) i świetne zagłówki w formie pionu
i poziomu w kolorze pudrowego różu – bardzo modnego teraz, wykonane z vel vetu,
prezentują się bardzo dobrze. To właśnie takie detale cenię we wnętrzach.

Patrząc na to zdjęcie ponownie zachwycam się tą sztukaterią pochodzącą z 1900 roku. Jest po prostu obłędna! Do tego cegła, która po renowacji wygląda fenomenalnie, ponieważ ściany zostały skute z wcześniejszego tynku. Stąd też od razu widać, że cegła pochodzi z dawnych lat, a taką można zdobyć tylko podczas rozbiórek. Urządzenie tej ściany we wspomniany sposób, sprawia, że jest ona mocnym i moim zdaniem – jednym z piękniejszych akcentów.  

Bardzo mnie zaintrygował ten mebel po prawej stronie łóżka. Jest to słynna toaletka w stylu art. deco. Najciekawsze w niej jest fornir czyli okleina drewniana (cienkie płaty drewna) , a pochodzi ona z topoli czeczot, czyli z drzewa, które miało obrzęk, taką wadę.

W sypialni tej stoją również dwa piękne fotele: błękitny i pudrowy róż, które absolutnie tu pasują. Błękitny współgra z narzutą na łóżku, a różowy z zagłówkami nad łóżkiem. Pięknie tworzą całość
i nadają temu miejscu ciepła oraz charakteru.

Ten kącik spodobał mi się najbardziej. Gałąź w formie wieszaka to hit. Lubię takie proste pomysły. Czasem potrzeba tak niewiele, by zwrócić czyjąś uwagę. Spójrzcie, proszę na te grafikę. W mieszkaniu jest ich kilka, więc jest na czym zawiesić oko. Stanowią one mocny, wyrazisty element, a takie bardzo lubię. Wykonał je zdolny kolega właściciela – Szymon Pałka.

Kuchnia jest w takim trochę stylu rustykalnym. Fajnie nawiązuje do całości apartamentu.
Jest ona naprawdę urządzona z pomysłem. Wyposażona jest w kubki, talerze oraz sztućce.
Jest również do dyspozycji kawa i herbata, którą bardzo miło się tam piło.

 

 

Sypialnia nr  2.

Druga sypialnia jest w podobnym klimacie, jednakże w tej jest więcej ,,staroci’’.
Zanim ją opiszę, chciałabym zwrócić uwagę na wyrazisty element różniący obie sypialnie.
Jest nim mural wykonany przez wspomnianego wcześniej Szymona Pałkę
(poniżej ukazane jest zdjęcie w całości).

W tej sypialni znajduje się wiele pięknych mebli będących ikonami wcześniejszych lat. Najbardziej charakterystyczny jest fotel w żółtym obiciu – słynny fotel chierowskiego 366 z podnóżkiem. Natomiast stolik został kupiony na giełdzie staroci.
Ma bardzo ładny kolor i fajnie wygląda.
Sądząc po wykonaniu, to samoróbka.

Kolejnym meblem, obok którego nie mogę przejść obojętnie, jest drewniany prosty stół jadalniany z lat 70-80. Pięknie komponuje się z całością. Stoją przy nim polskie krzesła w ślicznych obiciach. Te żółte to krzesła Palowskie ,,Aga’’, natomiast te niebieskie to projekt Józefa Hałasa. Ze względu na umieszczone w tym wnętrzu starocie, to miejsce zdaje się być krainą wspomnień. Będąc tam, na moment przenosimy się w czasie do przeszłości i przypominamy sobie dawne mieszkania naszych dziadków lub pradziadków.

Jeśli szukacie klimatycznego miejsca z duszą, to to miejsce spełnia te oczekiwania.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą wszystkich apartamentów Visitting apartaments.

 

Instagram: https://www.instagram.com/visitting_apartments/?hl=pl

Airnbnb: https://www.airbnb.pl/users/157238162/listings