Domy

Brzozówka

Miejsce, w którym można napawać się ciszą oraz pięknem otoczenia – po prostu odpocząć. Taki mieliśmy z założenia plan! Na co dzień zabiegani i pochłonięci pracą zdecydowaliśmy, że przyszedł czas na totalny reset! Pobyt w domu położonym w samym sercu Puszczy Noteckiej, niedaleko od miejsca naszego zamieszkania był strzałem w dziesiątkę!

Brzozówka jest miejscem stworzonym przez Kasię i Wiesia. Kasia – z wykształcenia architekt, mama dwóch cudownych córek, samodzielnie zaprojektowała wnętrze tego domu. Oprowadzając nas, z zachwytem opowiadała o szczegółach wnętrzarskich, które przykuwały naszą uwagę. Bryłę domu zaprojektował natomiast Dominik Górski – magister inżynier architektury, przyjaciel rodziny.

Dom o powierzchni 60m mieści trzy sypialnie – w tym jedną na antresoli, łazienkę wraz z salonem i aneksem kuchennym oraz jadalnię. Jest to bardzo spójne wnętrze, które niewątpliwie wpasowuje się w kanony dzisiejszej mody. Mieszane style – industrialny i boho w połączeniu z minimalizmem, jasne ściany, otaczające drewno i wszystkie przedmioty jakby z tej samej ,,matki’’. Równowaga w kolorach i detalach, brak chaosu – zdecydowanie w takim otoczeniu lubię przebywać!

Przestrzeń otwartą domu stanowi niewielki, przytulny salon – połączony z kuchnią i jadalnią a w nim wygodna kanapa firmy – sfmeble.

Bardzo pomysłowa okazała się drewniana półka zawieszona pod telewizorem, projektu samego właściciela tego miejsca. Aby nadać jej charakteru została specjalnie opalona.  Uwagę przykuł również piękny, rattanowy fotel – ze sklepu Monnarita.

W kuchni pojawiła się ta sama historia z półką, równie klimatyczna, dodająca uroku przestrzeni. Uwielbiam sposób, w jaki zostały wyeksponowane naczynia w tym miejscu! Oczywiście, jak w każdym temacie – istnieją zwolennicy i przeciwnicy takiego rozwiązania w kuchni. Na własnym przykładzie muszę przyznać, że nie zamieniłabym w swoim domu tych półek na wiszące szafki. Wszystkie dodatki na półce pochodzą głównie z firm, które sama lubię – Zara  Home i H&M Home.

Co mogę powiedzieć o jadalni? Mam ogromne zamiłowanie do tego typu mebli! Stół pochodzi od słynnej firmy sfmeble, natomiast krzesła to Zara Home. Cenię sobie, kiedy miejsce do spożywania posiłków jest ustawione w stronę okien – to niesamowicie mnie relaksuje!

Łazienka jest niewielka, lecz urządzona estetycznie i funkcjonalnie. Do wykończenia wnętrza użyto betonowych kafli, ocieplonych drewnianymi dodatkami. To nieoczywiste połączenie materiałów jest bardzo modne i udane.

Na dole domu znajdują się dwie sypialnie, umiejscowione po dwóch przeciwnych stronach – bardzo podobnie do siebie urządzone. Drewniane łóżka to projekt Kasi, wykonanie należy do jej męża. Komody z elementem rattanowym to ponownie H&M Home. Piękne grafiki na ścianach – oprawione w drewnianych ramach, pochodzą z uwielbianej przeze mnie słynnej szwedzkiej firmy – Desenio. Wszystkie drewniane stoliki nocne to Zara Home.

Miejsce na trzecią sypialnię wygospodarowane zostało na atresoli. Równie przytulna jak pozostałe – otoczona ciepłem drewna.

Muszę przyznać, że bardzo podziwiam właścicielkę za wyszukanie tak spójnych przedmiotów do domu. Gdy zapytałam Kasię w jaki sposób udało jej się to osiągnąć – odpowiedziała, że nie było to wcale takie proste! Jak się okazało, samo kompletowanie zajęło jej rok, ale udało się – to same perełki!

Na zewnątrz znajdzie się również coś dla hedonistów. Za niewielką dopłatą można skorzystać z opalanych drewnem – bani i sauny, projektu oraz wykonania samego właściciela. Cudowna kąpiel w gorącej wodzie na świeżym powietrzu, w spokojnym i cichym otoczeniu odpręży nie jednego gościa. Dobre samopoczucie murowane!

Z czystą przyjemnością polecam każdemu wyjazd do Brzozówki! Polubiliśmy to miejsce. Dalekie od zgiełku miasta zapewni wam wyciszenie oraz relaks, dzięki któremu można naładować „baterie”. Nam to się udało!

Gościnność Kasi i Wiesia sprawia, że chce się  tam być!

Slowhop:
https://slowhop.com/pl/miejsca/brzozowka.html