Mieszkania

Apartament The Historic Downtown Studio w Warszawie

Przeglądając oferty na airnbnb natknęłam się na mieszkanko totalnie w moim stylu w Warszawie. Zainteresowało mnie nie tylko samo wnętrze, ale również historia tego miejsca.
Oglądając zdjęcia kawalerki byłam przekonana, że właściciel to artystyczna dusza.
Mimo, że często zdarza się, że o urządzenie naszego gniazdka prosimy architektów, to miałam nadzieję, że tutaj właściciel odegrał rolę architekta.

Po szybkim rozeznaniu dowiedziałam się, że Krystian – właściciel mieszkania  jest grafikiem
i ilustratorem. To miejsce idealnie koresponduje z tym, czym zajmuje się jego gospodarz.
Już wtedy wiedziałam, że będzie to kolejne miejsce, które odwiedzimy.

Chociaż mieszkanko jest naprawdę niewielkie, to kompletnie nam to nie przeszkadzało.
Co prawda mój mąż jest bardziej z tych ‘czepialskich’ , ale ja zdecydowanie wole wynająć miejsce, które jest przepięknie urządzone niżeli przebywać w mieszkaniu o licznych m2, ale wnętrzarsko poniżej normy. Wiadomo, że każdy też ma swój styl. Nie każdemu podoba się to samo.
I bardzo dobrze! Gdyby tak było, bylibyśmy wszyscy tacy sami, a tym samym byłoby bardzo nudno. Na swoim blogu pokazuje tylko i wyłącznie miejsca, które mnie osobiście zachwyciły i tylko je pragnę reklamować i polecać.

W tym mieszkaniu totalnie się dużo dzieje! Tu nie ma chwili na oddech, w każdym miejscu można napotkać jakieś cudo i na chwile się zatrzymać i się zachwycić. A to dywan perski (zresztą szukam takiego już od dawien dawna do naszego mieszkania), a to skrzynia w formie stolika, czy sam parkiet ułożony w kształcie jodełki.

Wzrok przykuwa ściana pięknych obrazów oraz grafik. Zdecydowanie urozmaica to białą ścianę
i nadaje jej charakteru. To antyczne biurko czy krzesło pokryte rdzą niesamowicie wkomponowały się w wystrój tego wnętrza. W tych meblach tkwi kawał dobrej historii. Przebywając w tym wnętrzu, miałam wrażenie, że jest to mieszkanie podzielone na różne strefy, które odróżniały się innym stylem. W tym kąciku czuje się klimat, który bywał w dawnych mieszkaniach naszych pradziadków. Starocie w połączeniu z tymi obrazami fantastycznie współgrają. No i ta lampa!
Nie sposób się nią nie zachwycić.

Nigdy wcześniej nie spotkałam się z urządzeniem w taki sposób kawalerki, a dokładnie pomysłem na rozmieszczenie wszystkich niezbędnych pomieszczeń tj.: kuchnia, łazienka, pokój dzienny, korytarz, czy sypialnia. To mieszkanie należy zdecydowanie do najbardziej kreatywnych wnętrz. Aneks kuchenny połączony ze schodami, to dla mnie hit! Dodatkowo niektóre schodki są otwierane i rozsuwane, więc służą jako szuflady na niezbędne w kuchni naczynia.
Moją uwagę zwróciła również ścianka w kuchni, która została wykonana z płyty miedzianej i nie tylko wygląda rewelacyjnie, ale przede wszystkim świetnie komponuje się z resztą mieszkania.

I nawet starczyło miejsca na wydzielenie strefy korytarzowej za pomocą płytek w szachownicę. Zmieściła się też tam szafka na buty.
A po prawej stronie strefa wypoczynkowa, innymi słowy pokój dzienny.

Nie mogłam przejść obojętnie koło tej lampy.
 Zdecydowanie w tym wnętrzu dodatki grają pierwsze skrzypce!

Przechodzimy do łazienki, która znajduję się za aneksem kuchennym we wnęce korytarzowej.
Ale najpierw muszę wspomnieć o tych drzwiach, które dzielą właśnie korytarz od wejścia łazienki. Kolejny niebanalny pomysł a zarazem nadający charakter temu mieszkaniu.
Drewniane drzwi wyglądające na stuletnie. I ta klamka dekoracyjna. No coś pięknego!

W łazience widzimy na podłodze kontynuacje szachownicy z korytarza.
A na ścianach piękne białe płytki z czarną fugą. Całość wygląda naprawdę fenomenalnie także za sprawą złotych dodatków w postaci baterii, lustra i kinkietu.

Na samej górze natomiast wydzielona została sypialnia.
Ma ona swój urok.

A na sam koniec, spójrzcie z góry na całe mieszkanie.

Jestem oczarowana tym miejscem. Bardzo dobrze czuje się w takich wnętrzach.
To miejsce odbiega od innych a to ze względu na szaleństwo na które pozwolił sobie nasz gospodarz. I chwała mu za to! Chylę czoła za tak klimatyczne mieszkanko.
Wnętrze naprawdę polecam w 100%.
Jest urządzone z ogromnym wyczuciem i smakiem.

LINK DO MIESZKANIA NA AIRBNB
https://www.airbnb.pl/rooms/20043828?source_impression_id=p3_1589846916_ab2Ls9UzPRT%2FqnxA&guests=1&adults=1

LINK DO ZNIŻKI NA PIERWSZĄ REZERWACJĘ
https://www.airbnb.pl/c/agatan458?currency=PLN&referral_share_id=e48ea11b-1a0c-4607-974a-0962841e743c

Instagram właściciela mieszkania
https://www.instagram.com/whyduck1/?hl=pl